Skip to main content

HISTORY

Former Government Secretary-Generals:

                     Tanja Šarabon     21. 3. 2013 - 18. 9. 2014

Božo Predalič, D.Sc.

10. 2. 2012

 -

  21. 3. 2013

mag. Helena Kamnar, M.Sc.

16. 4. 2010

 -

  10. 2. 2012

Milan Martin Cvikl, M.Sc.

  22. 11. 2008

 -

  15. 4. 2010

Božo Predalič, M.Sc.

20. 1. 2006

 -

  21. 11. 2008

Mateja Tamara Fajs

3. 12. 2004

 -

  19. 1. 2006

Mirko Bandelj

1. 12. 2000

 -

  19. 2. 2002

Mirko Bandelj

19. 2. 2002

 -

  2. 12. 2004

Verica Trstenjak, D.Sc.

8. 6. 2000

 -

  30. 11. 2000

Nevenka Črešnar Pergar

25. 3. 1999

 -

  8. 6. 2000

Borut Šuklje

28. 2. 1997

 -

  24. 3. 1999

Mirko Bandelj

4. 6. 1992

 -

  28. 2. 1997

Aleš Čerin

7. 5. 1986

 -

  4. 6. 1992

<//span>

 Former Governments